O mně

Ahoj,
jmenuji se Honza, s kávou pracuji asi 10 let a technice latte art se aktivně věnuji zhruba 5 let. Moje technika se konkrétně jmenuje Etching, kdy si udělám „základ “ a baristickým perem podle předlohy, kterou mám v hlavě, začnu malovat obličej. Můj první John Lennon, mi trval natrénovat přes 2 měsíce, poté Marylin Monroe něco přes měsíc a tak se postupně doba zkracovala. Dnes mi stačí pár pokusů během jednoho dne. Hosta, pokud je nějak v obličeji výrazný, namaluji třeba hned na poprvé. Moje zaměření je převážně na slavné a nežijící osobnosti, ale i žijící a již zmínění obyčejní lidé z řad hostů.

Mojí předností a čím se liším od jiných tvoreb „face latte artu“ je, že vše dělám ručně, bez tiskárny a chemie. Nikdy neudělám dva stejné obrázky, každý je originál. Toto celé si vyžádalo opravdu mnoho času, trpělivosti, nervů a kávy. Vše se mi ale vrací ve spokojených a mile překvapených klientech. Proto jsem se nakonec rozhodl, že začnu podnikat v caffe cateringua budu šířit své umění po celé republice na různých akcích, kde se účastním se svým kávovým stánkem nebo soukromých i firemních akcích.

Pracuji s Italskou směsí z malé pražírny na severu Itálie značky Morretto. V současné době používám směs 60:40 (arabica x robusta), která je pro mou tvorbu nejlepší volba. Protože je směs kvalitně zpracovaná a je zde pro někoho překvapivě velké procento robusty, káva je skvěle vyvážená, kvalitní a má příjemnou, hořkou chuť. A právě robusta je pro mě důležitá při tvorbě latte art.

There are currently no comments.